Jak vybrat kvalitní clip in vlasy

Na trhu je veliká škála clip in vlasů. Jak si ale vybrat ty správné? Velmi záleží na tom, k čemu chcete aby vám vlasy posloužily. Mezi jednotlivými clip in vlasy mohou být opravdu velké rozdíly. Clip in vlasy můžeme rozdělit na syntetické a pravé.

Vlasy syntetické

Syntetické vlasy jsou vhodné pouze na jednorázovou akci. Jsou levné a svůj účel pro daný večer splní. Pro pravidelné používání syntetické vlasy nejsou vhodné. Syntetické clip in vlasy a příčesky jsou nepřirozeně lesklé, nemohou se tepelně upravovat a rychle se zničí.

Vlasy pravé

Existuje mnoho druhů pravých vlasů. Většina prodejců uvádí, že všechny jsou 100% pravé, ale často tomu tak nemusí být. Rozdíl je patrný již na pohled a dotek vlasů. Vlasy mohou být hrubé, matné, řídké nebo v konci příliš ztenčené a musí se proto ostříhat. Ostříháním příliš ztenčených vlasů si můžete velmi výrazně ubrat na jejich délce, kterou jste původně chtěla. Tyto rozdíly nejlépe poznáte např. na specializovaných kosmetických veletrzích (Worls of Beauty nebo Interbeauty Prague), kde si můžete jednotlivé stánky s clip in vlasy obejít a sama si porovnat ceny i kvalitu vlasů. Dalším velkým rozdílem je životnost vlasů. Řada zákaznic si stěžuje, že jim vlasy vydržely hezké pouze třeba jen jeden nebo dva měsíce, pak se vlasy začaly cuchat, byly matné, vysušené a nedaly se více používat.

Porovnali jsme kvalitu vlasů z různých obchodů. Mezi vzorky jsou také clip in vlasy Simply Perfect z našeho obchodu.

Porovnání 1

Porovnání clip in vlasů Porovnání clip in vlasů Porovnání clip in vlasů

Porovnání 2

Porovnání clip in vlasů Porovnání clip in vlasů Porovnání clip in vlasů

Porovnání 3

Porovnání Clip in vlasů Porovnání Clip in vlasů

Porovnání 4

Porovnání clip in vlasůLevnější produkt, prodávaný jako 100% lidské vlasy. Vlasy jsou na dotek hrubé a barva vlasu je nestejnoměrná. Při prvním použití se cuchají a mají nepřirozený lesk. Uvedená délka 51cm odpovídá skutečnosti. Gramáž nesouhlasí.

Uváděná délka: 51cm
Uváděná gramáž: 115g
Prodejní cena: 1800,-

 

Porovnání clip in vlasů Kvalitní Clip In vlasy Simply Perfect od Human Hair.

Uváděná délka: 50cm
Uváděná gramáž: 100g
Prodejní cena: 4990,-

 

Porovnání clip in vlasů Levnější produkt. Vlasy jsou na dotek příjemné, ale výrazně ztrácí hustotu v koncích. Neodpovídá ovšem uvedená délka 51 cm ani gramáž.

Uváděná délka: 51cm
Uváděná gramáž: 100g
Prodejní cena: 1500,-

 

Porovnání 5

Porovnání clip in vlasů Pokřivené, nekvalitní sponky

 

Porovnání clip in vlasů Zlámaný vlas

 

Porovnání clip in vlasů Špatné, nekvalitní zpracování třásně

 

Porovnání clip in vlasů Ukázka sponky Simply Perfect

 

Porovnání clip in vlasů Špatné zakončení třásně, spoje se rozpadají

 

Porovnání clip in vlasů Viditelně použité lepidlo a nekvalitní zpracování třásně

 

Jak tedy poznat ty pravé?

Při výběru vlasů dbejte na to, aby odpovídala uvedená gramáž i délka. Vlasy nebyly na dotek hrubé a neměly tendenci se cuchat při prvním použití.Rozmyslete si, za jakým účelem vlasy chcete. Jestli na jednorázovou akci, krátkodobé nošení nebo chcete, aby vám vlasy vydržely. Pokud chcete, aby vám clip in vlasy vydržely déle a působily přirozeně, pak raději kupujte ty dražší. Kvalitní vlasy jsou jako surovina velmi drahé, proto opravdu platí "čím dražší, tím lepší". Vlasy jsou ozdobou každé ženy a zamyslete se, jestli chcete dát třeba každé tři mesíce menší částku za nové vlasy, nebo 1x vyšší, ale za kvalitní produkt, který vám vydrží.